DOM SOLAR

ul. Lecha Bądkowskiego 10/1

80-137 Gdańsk

NIP 6711276981

DOM SOLAR Prąd za darmo

Telefon Prąd za darmo

+48 697085069

Email Prąd za darmo
Facebook

Skontaktuj się

 Copyright © 2021 Domsolar. All rights reserved.

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Wśród klientów, którzy są zainteresowani inwestycją w panele fotowoltaiczne coraz wiekszą popularność zyskują moduły o wysokiej mocy. Bardzo często jest tak ze względu na ograniczoną powierzchnie dachu lub gruntu, na którym inwestor planuje montaż instalacji pv. 

 

Drugi kluczowy czynniki, na który zwraca się uwagę przy wyborze paneli fotowoltaicznych to gwarancja produktowa oraz wydajności modułów. Rynek fotowoltaiki jest bardzo konkurencyjny, nie tylko jeżeli chodzi o firmy oferujące montaż i kompleksową usługę ale także wśród producentów oraz dystrybutorów komponentów instalacji. 

 

Tak samo jak przy wyborze firmy monterskiej, powinno zapoznać się z głównymi błędami instalacji fotowoltaicznych, aby zminimalizować ryzyko podpisania umowy z nierzetelnym wykonawcą, warto również poznać najlepszych producentów paneli fotowoltaicznych, inwerterów czy konstrukcji montażowych i być spokojnym o uzysk mocy instalacji pv, który spełni nasze potrzeby. 

 

 

moduły fotowoltaiczne Swiss Solar

 

 

W tym artykule dowiesz się więcej na temat Swiss Solar, czyli szwajcarskiego producenta paneli fotowoltaicznych, które na polskim rynku stają się jednym z najczęstszych wyborów klientów w ostatnim czasie. Dlaczego moduły Swiss Solar cieszą się taką popularnością? Dalej rozwiniemy ten temat. 

 

 

Swiss Solar - Szwajcarski producent modułów fotowoltaicznych

 

 

Swiss Solar to szwajcarska firma produkująca panele fotowoltaiczne (tylko monokrystaliczne). Obecnie przedsiębiorstwo posiada kilka swoich działów na terenie Europy (w tym punkty serwisowe). Dynamiczny rozwój spowodował dostęp do produktów Swiss Solar klientom, niemalże na całym świecie. W 2022 roku firma planuje uruchomić kolejne zakłady produkcyjne, tym razem na terenie Niemiec. Moc produkcyjna ma zostać, dzięki temu zwiększona do aż 1,5 GW.

 

Doświadczony zespół specjalistów, do którego Swiss Solar w dalszym ciągu rekrutuje nowych inżynierów oraz eksportów w branży odnawialnych źródeł energii sprawia, że producent w swoim portfolio produktowym posiada moduły z zastosowaniem najnowszych technologii, które pozwalają generować wysokie uzyski instalacji fotowoltaicznych przez wiele lat.

 

 

 

 

Panele fotowoltaiczne Swiss Solar – odporne na ekstremalne warunki pogodowe

 

 

Spośród modułów wielkogabarytowych (wys. ponad 2 m) dostępnych na światowym rynku, marka Swiss Solar może sie pochwalić panelami o zwiększonej wytrzymałości na ekstremalne warunki pogodowe. Wynika to z zastosowania specjalnego stopu aluminium oraz odpowiednio wyprofilowanej ramy, co podnosi wartość dopuszczalnego obciążenia mechanicznego o 10 %. To z kolei umożliwia większy zakres montażu odnośnie miejsca mocowania każdego z dwóch profilów na których leży panel. Strefy montażu u innych znanych producentów modułów klasy PREMIUM są znacznie krótsze, co stawia szwajcarskiego producenta w pozycji lidera. Strefy montażowe oznaczone kolorem zielonym widoczne na poniższym rysunku, wynoszą niemal 30 cm w przypadku Swiss Solar, podczas gdy u konkurencji wymiar ten rzadko przekracza 20 cm.

 

 

Szwajcarskie panele fotowoltaiczne odporne na ciężkie warunki atmosferyczne

 

 

Panele wielkogabarytowe wielu marek, firmy często montują bez spełnienia wymaganych norm. Jest to nagminne w przypadku dachów pokrytych dachówką ceramiczną, gdzie dopasowanie dopuszczalnych zakresów montażowych do uskoków dachówek jest utrudnione lub wręcz niemożliwe. Panel zorientowany pionowo, w takiej sytuacji, powinno sie montować na trzech profilach, zamiast na dwóch.

 

 

Panele fotowoltaiczne Swiss Solar - Zastosowane Technologie

 

 

Technologie zastosowane w modułach Swiss Solar serii EiGER sprawiają, że są to panele które świetnie sprawdzą się w przypadku prywatnych instalacji fotowoltaicznych jak również firmowych inwestycji. W tej serii producent oferuje także moduły o wysokiej mocy. Model o mocy 500 W posiada powyżej 21% sprawności, dzięki czemu możemy oszczędzić miejsce potrzebne do montażu instalacji, zmniejszyć koszt konstrukcji oraz obciążenie statyczne w przypadku instalacji modułów na dachu budynku. 

 

 

produkcja paneli fotowoltaicznych

 

 

Technologia Half Cut Perc, która również została zastosowana w modułach z serii EiGER pozwala zminimalizować negatywny wpływ zacienienia czy mikropęknięć na pracę instalacji oraz zwiększyć absorpcję światła. 

 

 

Panele fotowoltaiczne Swiss Solar - Gwarancja producenta

 

 

Na wstępie naszego artykułu wspomnieliśmy, że kluczowym czynnikiem który bardzo często decyduje o wyborze modułów fotowoltaicznych jest okres ich gwarancji. Swiss Solar to moduły klasy premium, wykonane z materiałów najwyższej jakości, dlatego producent oferuje 20 lat gwarancji produktowej oraz 30 lat gwarancji wydajności! 

 

 

panele fotowoltaiczne technologie

 

 

W przypadku gdy większość producentów standardowo udziela 10/12 lat gwarancji na produkt oraz 25 lat gwarancji na wydajność modułów, oferta Swiss Solar jest niemalże bezkonkurencyjna.  

 

Warto jednak pamiętać, aby upewnić się że oferowane przez firmę monterską moduły pochodzą od autoryzowanego dystrybutora, dzięki czemu na pewno otrzymujemy taką gwarancje od producenta.

 


DOM SOLAR współpracuje tylko z rzetelnymi dostawcami, dlatego oferowane Państwu inwertery, systemy montażowe oraz panele fotowoltaiczne (w tym także Swiss Solar) pochodzą tylko z autoryzowanych punktów sprzedaży, a dla naszych klientów zawsze zapewniamy wszystkie certyfikaty oraz warunki gwarancji na oferowane moduły. 

 

 

Podsumowanie 

 

 

Swiss Solar to zdecydowanie moduły klasy premium i chociaż nie należą do rozwiązań budżetowych to zdecydowanie gwarantują wydajną pracę instalacji fotowoltaicznej przez wiele lat. 

 

Innowacyjne technologie pozwalają generować wysokie uzyski nawet przy gorszych warunkach atmosferycznych. Moduły od szwajcarskiego producenta doskonale sprawdzą się w przypadku prywatnych jak również komercyjnych instalacji pv. 

 


Jeżeli szukasz firmy, która przygotuje dla Ciebie niezobowiązującą wycenę kompleksowej usługi montażu instalacji fotowoltaicznej, opartej na modułach Swiss Solar od autoryzowanego dystrybutora, możesz śmiało skontaktować się z nami.

 

Panele fotowoltaiczne Swiss Solar - Niezawodność oraz bezpieczeństwo

19 września 2021
panele fotowoltaiczne Swiss Solar
fotowoltaika

Zamów wycenę